Motoron Dergisi tarafından kurulan Motoron Rider Academy, İstanbul Anadolu Tuzla, İntercity İstanbul Park’ta bulunan merkezimiz ile 2011 senesinden bu yana düzenlenen Motoron Pist Günleri’nde grup ve bire bir pist eğitimi veriyoruz. 2017 senesinde başladığımız yine İntercity İstanbul Park içerisinde hazırladığımız kapalı alanlar ile “Pit Bİke Eğitimi”, “Motosiklet Başlangıç” ve “Güvenli Sürüş Eğitimi” eğitim programlarına başladık.

Motosiklet Pist Eğitimi

Motosiklet Pist Eğitimi

Motosiklet pist eğitimi almak istiyorsunuz. Bir eğitmen ile İstanbul Park ve Serres’de sürüş yapmak… Bu herkese bir şeyler katabilir! Kimine göre bu yarış pistine çıkıldığında yapılacak ilk şey iken kimilerine göre ise uzun zamandır bekledikleri iyi tur zamanlarına giden bir yol. Fakat iki durumda da tecrübeli eğitmenlerden motosikllet pist eğitimi almak çok önemli. Çizgi seçimi, fren, sürüş, motosiklet üstündeki hareketleriniz gibi konularda uzman görüşü almak sizi çok ileri taşıyabilir. Büyük hedef için, motosiklete binen herkesin hem kendisinin hem de motosikletinin limitlerini bilmesi gereklidir.

MRA Avantajları Nelerdir? - Motosiklet Pist Eğitimi

Pistte motosiklet kullanmak istiyorsunuz, daha önce pistte çıktınız ama tam istediğiniz gibi olmadı. Tecrübeniz de var. Veya hiç çıkmadınız. Hangi eğitimi almalısınız Pit Bike, California Superbike School veya Birebir eğitim alarak mı başlamalı? Bunun için tek bir doğru yok. Size ve tecrübelerinize göre karar veriyoruz.
2010 yılından itibaren verdiğimiz pist eğitimleri sayesinde kazandığımız tecrübe ile sizi en iyi şeklide yönlendireceğiz.

Birebir Eğitim

Dünyaca ünlü eğitmenlerden birebir eğitim alma imkanı

Kişiye Özel

Her kullanıcı farklıdır, size özel verilecek eğitim ile hızlı gelişim

Güvenlik

Pistte gelecek problemleri başlamadan önleyebiliriz

Gelişen Tur Zamanları

Kim 3-4 saniye daha hızlı dönmek istemez

Motosiklet Pist Eğitimi Aşamaları

Pist eğitimizin 3 farkı kategorisi bulunuyor. Başlangıç, İleri Seviye ve Yarışçı seviyelerinde eğitim veriyoruz.
 • Başlangıç
 • İleri Seviye
 • Yarışcı

İlk defa pist deneyimi yaşayacaksınız, veya birkaç defa kendiniz girdiniz ama problem yaşıyorsunuz. Hız hissine güvenli şekilde alışmak eğitmenlerimiz ile  bir sorun olmaktan çıkıyor.

Bu satırları okuyarak ilk adımı attınız bile!

Eğitmenlerimiz sizlere pistin ince sırlarını anlatacak. Küçük gruplar ile ilk çizgi derslerini ve motosiklet üstündeki nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Daha sonra fren tekniğiniz, viraj içi hızı ve tabi ki bakış ve vücut pozisyonu üzerinde çalışacağız.

Odaklandığımız iki şey var: öğrenmeye devam etmek, güvenli sürmek ve eğlenmek. Her seansın ardından eğitmenlerimiz yaşadığınız tecrübeler hakkında konuşmak için hazır olarak bekliyor olacaklar.

 • İçerik
  İlk defa pist deneyimi yaşayacaksınız, veya birkaç defa kendiniz girdiniz ama problem yaşıyorsunuz. Hız hissine güvenli şekilde alışmak eğitmenlerimiz ile bir sorun olmaktan çıkıyor. Bu satırları okuyarak ilk adımı attınız bile! Eğitmenlerimiz sizlere pistin ince sırlarını anlatacak. Küçük gruplar ile ilk çizgi derslerini ve motosiklet üstündeki nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Daha sonra fren tekniğiniz, viraj içi hızı ve tabi ki bakış ve vücut pozisyonu üzerinde çalışacağız. Odaklandığımız iki şey var: öğrenmeye devam etmek, güvenli sürmek ve eğlenmek. Her seansın ardından eğitmenlerimiz yaşadığınız tecrübeler hakkında konuşmak için hazır olarak bekliyor olacaklar.
 • Motosiklet
  Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, her grupta 3 katılımcı
 • Verilecek Hizmet
  Küçük bir grupla yoğun eğitim, video analizi, sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma, pit alanı, sertifika
 • ​Ücret
  Kişi başı 399 Euro + KDV + Pist giriş ücreti

Istanbul Park için 2.40:00 Serres için 1.50:00 üzeri derecesi olan kişiler için uygundur.

Hızlı ve tecrübeli sürücüler için ise ileri seviye derslerimiz var. Bu tamamen kişisel limitinizi problem yaşamadan öğrenmekle alakalıdır. Eğitmenlerimiz hem ders öncesi hem de sonrasında hatalarınız hakkında konuşup onları düzeltme yolunda adımlar atmanıza yardımcı olacaklar.

Yapılan rezervasyona da bakılarak gün içinde 4-5 seans yapılacak ve her seansta eğitmenimiz vücut hareketinize, fren tekniğinize ve bakışınıza odaklanacak. Daha sonra sürüş stilinizi nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz ile ilgili bilgi alacaksınız. Bu sayede daha sonra yapacağınız daha hızlı sürüşlere mükemmel şekilde hazırlanacaksınız.

Bir anda birkaç saniye birden hızlandığınızı fark ettiniz mi? İşte buna değecek.

Grup ve Birebir Eğitimler
Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, her grupta sizin hızlarınızda dönen en fazla 3 katılımcı

 • İçerik
  Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, her grupta max seviyenize uygun 3 kişi eğitim ile birlikte eğitim.
 • Süre
  1 Pist Günü – 4 seans
 • Motosiklet
  Kendi motosikletiniz ile
 • Verilecek Hizmet:
  Küçük bir grupla yoğun eğitim, video analizi, sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma, pit alanı, sertifika
 • Fiyat
  Grup Eğitimi3: 599 EUR*
  Grup Eğitimi2: 799 EUR*
  Birebir Eğitim: 1500 EUR*

NOT: Fiyatlar EUR cinsinden olup %18 KDV dahil edilecektir.
* Kullanıcının kendi motosikleti ile alacağı eğitim olup pist günü giriş ücreti dahil değildir.

Bakış, sürüş, frenleme ve çizgi seçimi tamam olmasına rağmen tur süreleriniz değişmiyor mu? Ayrıca tüm bunlara ek olarak bir de arkadaşlarınızdan ve diğer hızlı sürücülerden yavaş mısınız? Bir şekilde hızlanmanız lazım değil mi?

Kesinlikle size katılıyoruz. Tüm bu eğitimleri Motoron Riding Academy hocalarından alacaksınız.

Hocalarımız kim?  

Armin Scherdan 46 senedir motosiklet üstünde yılda 25.000 km pistte kullanıp 600 kişiye pistte eğitim veriyor. Max Neukirchner 4 yaşından motosiklete başladı. 14 yaşında ilk yarışını yaptı, halen Alman Superbike IDM yarışıyor. MotoGP, WorldSBK ve Dünya Endurance Yarışlarında uzun seneler yarıştı. Jörg Teuchert 2000 yılında Dünya Supersport şampiyonu oldu, 2 tane Alman Superbike IDM şampiyonu. Dünya çapında ünlü eğitmenlerimiz dışında CSS  hocaları ile birebir ile çalışma imkanınız mevcut.

Tecrübeli hocalarımız size sadece mükemmelleştirici son dokunuşları sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda motosiklet teknolojilerinin üzerinde yapabileceğiniz ayarları anlatacaklar. Şasi, aktarma organları ve lastik seçimi gibi konularda uzmanlaşarak daha hızlı bir hale geleceksiniz. Eğitim sırasında hocalarımız sizi yakından izleyecekler ve sonra önünüzde sürerek virajlarınızı videoya alarak sürüşün ardından video analiziniz yapılıp neyi nerede nasıl yapmanız gerektiği ince detaylarla anlatılacak.

Armin, Max, Jörg ve diğer hocalarımızın çözüm önerileri de tabii olarak bu kursun içinde bulunuyor. Viraj içlerinde yapacağınız küçük değişikliklerin tur sürelerinde ne kadar değişiklikler yaptığını gördüğünüzde gerçekten şaşıracaksınız.

Bu arada Pist Eğitimi  grupları her hoca için 3 öğrenci ile sınırlandırılmıştır. Bu da özel eğitimin tüm seçeneklerinden yararlanabileceksiniz demek oluyor.

Dikkat: Doğru zamanlama önemlidir. Okul, sadece eğitimlere harcanan sürenin doğru şekilde yönetilmesi ile işlevini yerine getirebilir.

Eğitim İçeriği ise şöyle;

 • Sahibi olduğunuz motosiklet ile bir gün, eğitmen ile bire bir eğitim.
 • 1 Pist Günü – 4 seans
 • Bire bir yoğun eğitim,
 • Video analizi,
 • Sürüş tekniği ve motosiklet ayarları hakkında çalışma,
 • Pit alanı box
 • Sertifika
 • Motosiklet üstünde doğru hareket etme
 • Sürüş stiline özel kişisel öneriler
 • Efektif frenleme
 • Doğru çizgi seçimi
 • Minimal lastik aşınması ile sert hızlanma
 • Süspansiyon Ayarları
 • Yarış katılımı için öneriler (yarış katılımına dair hazırlık ve ön bilgilendirme)
 • Fiyat
  Birebir Eğitim: 1599 EUR*

NOT: Fiyatlar EUR cinsinden olup %18 KDV dahil edilecektir.
* İntercity İstanbul Park veya Serres Racing Circuit için pist giriş ücretleri dahil değildir.

Motosiklet Pist Eğitimi Tarihlerimiz

Pist eğitimlerini Türkiye, İspanya, İtalya ve Yunanistan'da bulunan yarış pistlerinde veriyoruz. İster size uyan bir zamanda isterseniz İntercity İstanbul Park'ta yapılan Motoron Motosiklet Pist günlerinde eğitim alabilirsiniz.
 • İntercity İstanbul Park Pist Eğitim Tarihleri

  Motoron Motosiklet Pist Günleri İçerisinde
  Sizinle beraber kararlaştırcağımız bir tarihte
 • Yunanistan Serres Yarış Pist Eğitim Tarihleri

  Sizinle beraber kararlaştırcağımız bir tarihte
 • İtalya ve İspanya Pistleri Eğitim Tarihleri

  Sizinle beraber kararlaştırcağımız bir tarihte

BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYINIZ

+90 216 709 2824

Eğitmenlerimiz

Eğitimlerimizden kareler